بیرون زدگی بواسیر همان بواسیر داخلی است که از راست روده شروع به بیرون زدگی می کند. بواسیر داخلی ممکن است باعث کمی خونریزی با اندکی ناراحتی یا بدون ناراحتی باشد. زیرا اعصاب حساس خیلی کمی در ناحیه راست روده وجود دارد.

با این حال، اگر بواسیر داخلی شروع به بیرون زدگی کند، می توان آن را با بافت ملتهب یا توده کوچکی که از مقعد بیرون زده است، تشخیص داد. بواسیرهای افتاده به عنوان پدهای صورتی در اطراف مقعد توصیف شده اند که در هنگام لمس حساس هستند، اما می توانند به آرامی به داخل راست روده رانده شوند.

مراحل بیرون زدگی بواسیر

بیرون زدگی بواسیر مشابه بواسیر خارجی، شدت های متفاوتی دارند. با این حال، بر خلاف بواسیر خارجی، بیرون زدگی بواسیر با توجه به اینکه چگونه به راحتی می تواند به داخل مقعد رانده شود، درجه بندی می شود. در حالتی که درجه یک بواسیر داخلی اتفاق بیفتد افتادگی وجود ندارد، درجه های بواسیر بیرون افتاده با علائم زیر تعیین می شود:

البته توجه داشته باشید که هر توده متورم بافتی که در اطراف مقعد به عنوان بواسیر خارجی شناخته می شود، با بیرون زدگی بواسیر فرق دارد. زیرا بیرون زدگی بواسیر منشاء داخلی دارد و به تدریج به لبه بیرونی راست روده پیشرفت می کند.

علائم بیرون زدگی بواسیر

همانطور که در بالا گفتیم، گاهی اوقات تنها علامت ظاهری بواسیر داخلی خونی است که روی مدفوع یا کاسه توالت دیده می شود. با بیرون زدگی بواسیر، بیماران علائم دیگری مانند خونریزی زیاد و احساس سوزش و خارش در اطراف مقعد را تجربه خواهند کرد. بیرون زدگی بواسیر در مرحله بعدی چهارم معمولا باعث درد شدید می شود.

علل بیرون زدگی بواسیر

بواسیر داخلی علل بالقوه مختلفی دارد، مانند اسهال، یبوست، کمبود فیبر در رژیم غذایی و غیره. اساساً، هنگامی که بواسیر داخلی ایجاد می شود، همان مواردی که باعث بواسیر داخلی شده است نیز می تواند باعث بدتر شدن آن شود.

فشار در هنگام اجابت مزاج، چه در اثر یبوست و چه در اثر اسهال، باعث افزایش فشار و ضعیف شدن بافت راست روده می شود. این علت می تواند باعث بیرون زدگی و افتادگی بواسیر داخلی یا شروع بیرون زدگی بواسیر از مقعد شود. سایر علت های معمول و بالقوه شامل بارداری و چاقی است.

درمان بیرون زدگی بواسیر

درمان بیرون زدگی بواسیر در خانه شامل دوش گرفتن با اب گرم یا استفاده از پماد و کرم است که باعث تسکین موقت می شود. اما اگر می خواهید یکبار برای همیشه از شر بواسیر خلاص شوید، بهترین گزینه این است که یک درمان جدی را تحت نظر پزشک متخصص شروع کنید. روش های مختلف درمان بواسیر می تواند به سرعت و به آسانی بواسیر شما را تسکین دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *