همه چیز درباره قرص سی لاکس برای بواسیر – قرص سی لاکس دارویی از شرکت دینه است که برای درمان یبوست استفاده می شود. همچنین برای پاکسازی روده ها قبل از معاینه/جراحی روده مصرف شود. قرص سی لاکس و همینطور قرص بیزاکودیل به عنوان یک ملین محرک شناخته می شود. این داروها با تحریک پذیر کردن روده ها، به خروج مدفوع کمک می کند. کودکان بالای دو سال و همچنین بزرگسالان می توانند از این قرص به راحتی و با خیالی آسوده استفاده کنند.

ترکیبات قرص سی لاکس

قرص سی لاکس فرآورده ای گیاهی است که از برگ سنا و رازیانه تشکیل شده است و هر دوی این گیاه ها خاصیت ملین و مسهل دارند. نحوه کار و اثر گذاری این دو ماده اینگونه است که با افزایش تحریک پذیری حرکت های روده و تسریع عمل جذب، زمان کافی را برای جذب مایعات در بدن کم می کند و همچنین باعث افزایش ترشح کلرید فعال، مقدار آب و الکترولیت‌های موجود در روده می شود.

نحوه استفاده از ملین سی لاکس برای بواسیر

ملین سی لاکس را مطابق دستور پزشک از طریق دهان مصرف کنید. اگر خوددرمانی می کنید، تمام دستورالعمل های موجود روی بسته محصول را دنبال کنید. اگر سوالی دارید، از پزشک خود بپرسید.

ملین سی لاکس را به طور کامل بلعید. قرص را خرد نکنید، نجوید، یا نشکنید. آن را یک ساعت بعد از آنتی اسیدها، شیر یا فرآورده های شیر مصرف نکنید. انجام این کار می تواند پوشش روی قرص را از بین ببرد و ممکن است ریسک ناراحتی معده و حالت تهوع را افزایش دهد.

میزان مصرف بر اساس سن، وضعیت پزشکی و پاسخ به درمان تعیین می شود. دوز مصرفی خود را افزایش ندهید یا این دارو را بیشتر از دستور مصرف نکنید. این دارو را بیش از ۷ روز مصرف نکنید مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد. با مصرف بیش از حد این دارو ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد شود.

اثر گذاری این دارو برای تحریک روده ها ممکن است ۶ تا ۱۲ ساعت طول بکشد. در صورت تداوم یا بدتر شدن وضعیت یا خونریزی از راست روده، به پزشک خود اطلاع دهید. اگر فکر می کنید ممکن است یک مشکل جدی پزشکی داشته باشید، بلافاصله به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

عوارض جانبی قرص سی لاکس برای بواسیر

درد یا گرفتگی شکم، تهوع، اسهال یا ضعف ممکن است بعد از مصرف این قرص رخ دهد. در صورت تداوم یا تشدید هر یک از این عوارض، سریعاً به پزشک خود اطلاع دهید.

اگر پزشک به شما توصیه کرده که از این دارو استفاده کنید، به یاد داشته باشید که او مزایای استفاده از آن را بیشتر از عوارض جانبی اش دانسته است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می کنند عوارض جانبی جدی ندارند.

در صورت بروز هر یک از عوارض جانبی نادر اما جدی زیر به پزشک مراجعه کنید:

حساسیت داشتن به این دارو نادر است. با این حال، در صورت مشاهده علائم حساسیت زا، از جمله:

فوراً به پزشک مراجعه کنید. فهرست بالا همه عوارض جانبی مصرف این قرص نیست. پس در صورت مشاهده عوارضی که در بالا ذکر نشده است نیز حتما با پزشک خود تماس بگیرید.

نکته های مهم در باره استفاده از قرص سی لاکس

تداخل دارویی قرص سی لاکس

در صورت مصرف همزمان سایر داروها یا محصولات گیاهی، اثر برخی داروها می تواند تغییر کند. این مورد خطر ایجاد عوارض جانبی را افزایش می دهد یا شاید باعث شود که داروهای شما به درستی عمل نکنند. این تداخلات دارویی ممکن است، اما همیشه رخ نمی دهد. پزشک شما اغلب می تواند با تغییر نحوه استفاده از داروها یا با نظارت دقیق از تداخلات جلوگیری کرده یا آنها را مدیریت کند.

برای کمک به پزشک در ارائه بهترین مراقبت ها، حتماً قبل از شروع درمان با این محصول، پزشک خود را در مورد همه داروهایی که استفاده می کنید (از جمله داروهای تجویزی، داروهای بدون نسخه و محصولات گیاهی) مطلع کنید. در حالی که از این محصول استفاده می کنید، بدون تأیید پزشک، دوز سایر داروهای مورد استفاده خود را شروع، متوقف یا تغییر ندهید.

برخی از داروهایی که ممکن است با این دارو تداخل داشته باشند عبارتند از: داروهایی که اسید معده را کاهش می دهند (مانند مسدود کننده های H2 مانند رانیتیدین، ​​مهار کننده هایی مانند امپرازول).

 

یک پاسخ

  1. این قرص بهترین ملینی بود که تا به حال استفاده کرده ام. فقط بیشتر از توصیه دکتر مصرف نکنید تا بدترین شب زندگیتون را تجربه نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *