درمان بواسیر با لیزر

درمان بواسیر با لیزر چیست؟ آیا روشی برای درمان فوری و قطعی بواسیر وجود دارد و …. ما جواب همه این سوالات شما را اینجا سعی می کنیم به شما بدهیم.

درمان بواسیر گاهی زمان بر می شود و بیمار ترجیح می دهد که روند درمانی خود را زیاد با جدیت پیگیری نکند و سلامتی خودش را به خطر بیاندازد. اینجاست که روش درمان بواسیر با لیزر به کمک بیمار می آید. درمان بواسیر با لیزر دوران نقاهت بسیار کوتاهی در حد یک روز دارد و این امتیاز کمی نیست.

درمان بواسیر با لیزر [Laser hemorrhoid treatment] روشی امن، کم هزینه، بدون درد و آسان برای درمان قطعی بواسیر یا (هموروئید) است. که بدون خونریزی موجب درمان قطعی بواسیر می شود.

درمان قطعی بواسیر

برای درمان قطعی بواسیر در روش های جراحی بواسیر نیاز است تا شما به مدت یک تا دو روز در بیمارستان یا کلینیکی که عمل را در آنجا انجام می دهید بستری شوید. در ضمن دوران بهبودی شما نیز زمان بر خواهد بود. اما با استفاده از درمان بواسیر با لیزر می توانید از دردسرهای روش جراحی سنتی بواسیر رها شوید و درمانی آسان، بدون درد و سرپایی را تجربه کنید. بعد از درمان نیز می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

 

روش های درمان بواسیر با لیزر:

روش های درمان بواسیر با لیزر دو روش اصلی دارد: که پزشک با توجه به نوع بواسیر شما یکی از آنها را توصیه خواهد کرد. بنابراین از لیزر می توانید به دو روش برای درمان بواسیر استفاده کنید.

 

روش اشعه درمانی IRC

در این روش که برای بواسیر درجه یک و دو مناسب است، بالشتک های التهابی اطراف مقعد با کمک اشعه IRC حذف می شوند. این روش درد و خونریزی ندارد و نتیجه آن زودتر خود را نشان می دهد.

روش لیزر CO2

از این روش برای درمان بواسیر درجه سه و چهار استفاده می شود.

در این نوع بواسیرها رگها گشادتر شده و معمولا از داخل رکتوم به بیرون کشیده شده اند، پس این زائده های بیرون آمده از مقعد با کمک لیزر CO2 قطع می شوند و چون عمل برش با لیزر انجام می شود، بافت های اطراف بالشتک ها آسیبی نمی بینند.

همچنین موقع برش دادن با لیزر هیچ خونریزی نخواهید داشت و شریان های خونی نیز با برش لیزری مداوا می شوند و ایجاد عفونت نمی کنند.

نکته مهم در استفاده از این روش این است که ناحیه برش داده شده نیازی به پانسمان و بخیه ندارد و نیازی به بستری شدن و تحمل درد بعد از عمل نیز نیست.

 درمان هموروئید با لیزر
مزایای درمان بواسیر با لیزر

مزایای درمان بواسیر با لیزر

مزایای درمان بواسیر با لیزر در مقایسه با سایر روش های درمان بواسیر زیاد است، این مزایا در آسانی این روش، انجام در وقت کم و استفاده نکردن از مواد بیهوشی سایر روشها و استفاده از لیزر برای برش خلاصه می شود.

  • درمان بواسیر با لیزر به صورت سرپایی در کلینیک یا مطب پزشک انجام خواهد شد.
  • در این روش نیازی به هیچ ماده بیهوشی نیست و عوارض بیهوشی را تجربه نخواهید کرد.
  • در این روش نیازی به بستری شدن ندارید و بعد از عمل می توانید به زندگی روزمره خود برگردید.
  • محل برش نیازی به پانسمان و بخیه ندارد و بعد از عمل نیز نیازی به مراقبت خاصی در این زمینه نیست.
  • زمان درمان بواسیر با لیزر کمتر از یک ساعت است.

 

هزینه درمان بواسیر با لیزر

هزینه درمان بواسیر با لیزر را نمی توان به صورت سرانگشتی محاسبه کرد. درمان بواسیر با لیزر هزینه معینی ندارد و بعد از معاینه و تشخیص نوع بواسیر توسط پزشک متخصص مشخص خواهد شد.

اما توجه داشته باشید که هزینه عمل لیزر از درمان جراحی بیشتر نیست.

با توجه به اینکه پروسه درمان جراحی بواسیر پیچیده است و طی کردن هر یک از این پروسه ها هزینه بردار است، شما در درمان بواسیر با لیزر این پروسه ها را شاهد نخواهید بود و بعد از معاینه می توانید درمان خود را شروع کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که همیشه هزینه پرداختی برای یک درمان قطعی بواسیر مهم نیست، بلکه مولفه های دیگری نیز برای داشتن درمانی آسان و سریعتر وجود دارد.

یک مثل:

به عنوان مثال در درمان لیزر شما هیچ وقت اتلاف شده ای را نخواهید داشت.

در صورتی که در درمان سنتی جراحی مدت زمان زیادی از شما برای درمان گرفته خواهد شد، که هر چقدر زمان درمان بیشتر می شود هزینه ها نیز بالا خواهد رفت.

در لیزر درمانی درد و خونریزی کمتری را در مقایسه با جراحی تجربه خواهید کرد و زمان کمی را تا بهبودی سپری خواهید نمود.

در لیزر درمانی نیازی به بیهوشی نیست و عوارض آن را نیز نخواهید داشت که هر یک از این موارد در درمان جراحی هزینه های متفاوتی دارند.

نکته پایانی اینکه تا به صورت کامل معاینه نشدید نمی توان درباره نوع درمان و هزینه آن حرفی زد. بسیاری از بیماران با دکتر درد (drdard.ir) تماس تلفنی برقرار می کنند و از پشت تلفن می خواهند هزینه درمان را مشخص کنیم، در صورتی که این کار غیرممکن است.

هر بیماری علائم و تشخیص بیماری متفاوتی دارد و این موارد بعد از معاینه مشخص می شود و با توجه به نوع درمان هزینه آن نیز اعلام خواهد شد.

چه کسانی می توانند بواسیر خود را با لیزر درمان کنند

چه کسانی می توانند؟

چه کسانی می توانند برای درمان بواسیر خود از لیزر درمانی استفاده کنند؟

کسانی که درگیر بواسیر هستند یکی از گزینه های درمانی شان استفاده از لیزر برای درمان بواسیر است.

در جواب این پرسش می توانیم بگوییم، همه کسانی که به بواسیر یا همورئید مبتلا هستند می توانند عمل لیزر را انجام دهند.

اما تشخیص این موضوع برعهده پزشک است.

در برخی از موارد درمان های دیگر بهتر جواب می دهند یا هنوز بیمار در مرحله ای نیست که لیزر درمانی برای وی انجام شود. همانطور که بیان کردیم پزشک باید صلاحیت شما را برای انجام عمل لیزر  تایید و توصیه کند.

البته مواردی وجود دارد که عمل لیزر شرایط خاصی دارد، به عنوان مثال در بواسیر داخلی پرولاب که با پرولابس روده همراه است، باید از لیزرهای ویژه ای استفاده کرد.

همچنین در شرایطی که حجم بواسیرها بزرگ شده باشد، ممکن است جراحی بواسیر با لیزر بهتر جواب ندهد و نیاز به جراحی سنتی باشد.

همین الان تماس بگیرید برای مشاوره رایگان

معایب درمان بواسیر با لیزر

معایب درمان بواسیر با لیزر در موارد خاصی خلاصه می شود و اینگونه نیست که این معایب در همه افرادی که لیزر درمانی کرده اند ظاهر شود.

درمان بواسیر با لیزر معایب خیلی نادری دارد و در بسیاری از بیماران هیچ عارضه بعد از عمل گزارش نشده است. بعد از عمل لیزر، بیماران می توانند به راحتی مدفوع یا گاز معده خود را کنترل کنند و در بین خانم ها نیز تاکنون گزارش مبنی بر انقباض عضله های رحم بیان نشده است.

همچنین عفونت بعد از عمل نیز خیلی کم و در موارد خاص اتفاق می افتد.

و در کل می توان گفت که عفونت قابل توجهی در این روش ایجاد نمی شود و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک برای رفع عفونت نیست.بیمارانی که با روش لیزر بواسیر خود را درمان کرده اند نیاز به عمل دوباره نداشته اند. زیرا این عمل جلوی برگشت و عود دوباره بواسیر را می گیرد.

 

تماس و دریافت نوبت