یک بار برای همیشه بواسیر را درمان کنید
یک بار برای همیشه بواسیر را درمان کنید

درمان بواسیر با لیزر چیست؟

درمان بواسیر با لیزر [Laser hemorrhoid treatment] روشی امن، کم هزینه، بدون درد و آسان برای درمان قطعی بواسیر یا (هموروئید) است. که بدون خونریزی باعث درمان قطعی بواسیر می شود.

مزایا و برتری های درمان بواسیر با لیزر

prescription-icon

درمان بواسیر با کمترین هزینه

دکتر درد فقط یک بار هزینه می گیرد و همه مراجعات بعدی شما برای پانسمان بواسیر و معاینات بعدی رایگان است. دکتر درد سلامت و درمان قطعی بواسیر شما را ضمانت می کند.

dropper-icon

بدون بیهوشی و خونریزی

خبر خوب برای همه کسانی که از درد جراحی می ترسند و کلا رابطه خوبی با بیهوشی ندارند. در این روش نیازی به هیچ ماده بیهوشی نیست و عوارض بیهوشی را تجربه نخواهید کرد.

doctor-icon

درمان بواسیر در کوتاه ترین زمان

زمان درمان بواسیر با لیزر کمتر از یک ساعت است. در این روش نیازی به بستری شدن ندارید و بعد از عمل می توانید به زندگی روزمره خود برگردید. در مقایسه با روش های دیگر درمانی لیزر بواسیر زمان کمی می خواهد.

اگر دکتر تشخیص بده نیازی به جراحی نیست خب چرا راه بهتر و سریع تر رو انتخاب نکنیم؟

درمان قطعی بواسیر های پیشرفته علم پزشکی است.

drdard2-hemo

درمان بواسیر گاهی زمان بر است و بیمار ترجیح می دهد که روند درمانی خود را با جدیت پیگیری نکند و سلامتی خودش را به خطر بیاندازد. اینجاست که روش درمان بواسیر با لیزر به کمک بیمار می آید. درمان بواسیر با لیزر دوران نقاهت بسیار کوتاهی در حد یک روز دارد و این امتیاز کمی نیست.

در برخی از موارد درمان های دیگر بهتر جواب می دهند یا هنوز بیمار در مرحله ای نیست که لیزر درمانی برای وی انجام شود. همانطور که بیان کردیم پزشک باید صلاحیت شما را برای انجام عمل لیزر بواسیر تایید و توصیه کند.

البته مواردی وجود دارد که عمل لیزر شرایط خاصی دارد، به عنوان مثال در بواسیر داخلی پرولاب که با پرولابس روده همراه است، باید از لیزرهای ویژه ای استفاده کرد.

همچنین در شرایطی که حجم بواسیرها بزرگ شده باشد، ممکن است جراحی بواسیر با لیزر بهتر جواب ندهد و نیاز به جراحی سنتی باشد.

چه کسانی می توانند برای درمان بواسیر خود از لیزر درمانی استفاده کنند؟

کسانی که درگیر بواسیر هستند یکی از گزینه های درمانی شان استفاده از لیزر برای درمان بواسیر است.در جواب این پرسش می توانیم بگوییم، همه کسانی که به بواسیر یا همورئید مبتلا هستند می توانند عمل لیزر را انجام دهند.

اما تشخیص نوع روش درمان بواسیر این موضوع برعهده پزشک است.

درمان بواسیر با رابربند

در روش درمان بواسیر با رابربند برای اینکه جریان خون نقاط آسیب دیده قطع شود پزشک می آید و انتهای
بواسیر را با کش رابربند می بندد. اتفاقی که می افتد خیلی ساده است خون به نقطه مورد نظر نمی رسد و در نتیجه ظرف یک هفته بواسیر می افتد.
لازم است اینجا ذکر کنیم که این روش برای بواسیر داخلی کاربرد دارد.
این روش ممکن است درد داشته باشد اگر کش سفت بسته شده باشد نیاز است که به شما داروی بی حسی تزریق شود. درصد موفقیت این روش چیزی در حدود ۸۰ درصد است.

درمان بواسیر با رابربند

hemorrhoid-banding1
55
55 درصد مردم ایران مبتلا به بواسیر هستند
94
بیشتر از ۹۰ درصد مبتلایان با لیزر درمان قطعی شده اند

برای درمان قطعی بواسیر در روش های جراحی بواسیر باید یک تا دو روز در بیمارستان یا کلینیکی که عمل را در آنجا انجام می دهید بستری شوید. همچنین دوران بهبودی شما هم زمان بر خواهد بود. اما با استفاده از درمان بواسیر با لیزر می توانید از دردسرهای روش جراحی سنتی بواسیر خلاص شوید و درمانی آسان تر، بدون درد و سرپایی را تجربه کنید. بعد از درمان نیز می توانید به کارهای روزمره خود برسید ونیازی به بستری شدن یا استراحت ندارید.

فیلم درمان بواسیر با لیزر

در لیزر درمانی درد و خونریزی کمتری را در مقایسه با جراحی تجربه خواهید کرد و زمان کمی را تا بهبودی سپری خواهید نمود.

در لیزر درمانی نیازی به بیهوشی نیست و عوارض آن را هم نخواهید داشت که هر یک از این موارد در درمان جراحی هزینه های متفاوتی دارند.

نکته پایانی اینکه تا زمانی که به صورت کامل معاینه نشدید, نمی توان درباره نوع درمان و هزینه آن حرفی زد. بسیاری از بیماران با دکتر درد(drdard.ir) تماس تلفنی برقرار می کنند و از پشت تلفن می خواهند هزینه درمان را مشخص کنیم، در صورتی که این کار غیر ممکن است.

هر بیماری علائم و تشخیص متفاوتی دارد و این موارد بعد از معاینه مشخص می شود و با توجه به نوع درمان هزینه آن نیز اعلام خواهد شد.

مراحل درمان بواسیر در دکتر درد

 • معاینه و تشخیص بواسیر

  قبل از هر چیزی باید بیمار معاینه شود بعضی وقت ها اصلا بیمار بواسیر ندارد یا بواسیر خیلی خفیفی دارد

 • درمان دارویی

  گاهی وقت ها نیازی به جراحی یا لیزر بواسیر نیست گفتیم که در دکتر درد همه راه ها به جراحی ختم نمی شود!

 • جراحی بواسیر

  خب اگر لازم باشد و بواسیر خیلی شدید باشد و با روش های لیزر و دیگر روش ها نشود بیمار جراحی می شود.

 • معالجه بواسیر با لیزر

  پس با استفاده از لیزر می توانید به دو روش بواسیر خود را درمان کنید.

دو مدل مختلف لیزر بواسیر

روش های درمان بواسیر با لیزر دارای دو روش اصلی است. که بهترین روش برای شما را پزشک با توجه به نوع بواسیر تان توصیه می کند. پس با استفاده از لیزر می توانید به دو روش بواسیر خود را درمان کنید.

روش اول استفاده از اشعه درمانی IRC

در این روش که برای بواسیر درجه یک و دو مناسب است، بالشتک های التهابی اطراف مقعد با کمک اشعه IRC حذف می شوند. این روش درد و خونریزی ندارد و نتیجه آن زودتر خود را نشان می دهد.

روش دوم استفاده از لیزر CO2

از این روش برای درمان بواسیر درجه سه و چهار استفاده می شود.در بواسیر درجه سه و چهار رگها گشادتر شده و معمولا از داخل رکتوم به بیرون کشیده می شوند، پس با این روش تمام زائده های بیرون آمده از مقعد با کمک لیزر CO2 قطع می شوند و چون عمل برش با لیزر انجام می شود، بافت های اطراف بالشتک ها هم آسیبی نمی بینند.

همینطور هنگام برش دادن با لیزر هیچ خونریزی نخواهید داشت و شریان های خونی نیز با برش لیزری مداوا می شوند و ایجاد عفونت نمی کنند.

معایب درمان بواسیر با لیزر در موارد خاصی خلاصه می شود و اینگونه نیست که این معایب در همه افرادی که لیزر درمانی کرده اند ظاهر شود.

درمان بواسیر با لیزر معایب خیلی نادری دارد و در بسیاری از بیماران هیچ عارضه ای بعد از عمل گزارش نشده است. بعد از عمل لیزر، بیماران می توانند به راحتی مدفوع یا گاز معده خود را کنترل کنند و در بین خانم ها نیز تاکنون گزارش مبنی بر انقباض عضله های رحم بیان نشده است.

همچنین عفونت بعد از عمل نیز خیلی کم و در موارد خاص اتفاق می افتد.

و در کل می توان گفت که عفونت قابل توجهی در این روش ایجاد نمی شود و نیازی به استفاده از آنتی بیوتیک برای رفع عفونت نیست. بیمارانی که با روش لیزر بواسیر خود را درمان کرده اند نیاز به عمل دوباره نداشته اند. زیرا این عمل جلوی برگشت و عود دوباره بواسیر را می گیرد.

هزینه درمان بواسیر با لیزر

هزینه درمان بواسیر با لیزر را نمی توان به صورت سرانگشتی محاسبه کرد. درمان بواسیر با لیزر هزینه معینی ندارد و بعد از معاینه و تشخیص نوع بواسیر توسط پزشک متخصص مشخص خواهد شد. اما توجه داشته باشید که هزینه عمل لیزر از درمان جراحی بیشتر نیست.

با توجه به اینکه پروسه درمان جراحی بواسیر پیچیده است و طی کردن هر یک از این پروسه ها هزینه بر می باشد، شما در درمان بواسیر با لیزر این پروسه ها را شاهد نخواهید بود و بعد از معاینه می توانید درمان خود را شروع کنید.

همچنین به یاد داشته باشید که همیشه هزینه پرداختی برای یک درمان قطعی بواسیر مهم نیست، بلکه مولفه های دیگری برای داشتن درمانی آسان و سریع تر وجود دارد.

دکتر درد مدعی نیست بهترین است اما با تجربه ترین و خوش انصاف ترین شاید باشد!

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تماس و دریافت نوبت