در باره ارتباط رابطه مقعدی و بواسیر حرف و حدیث های زیادی است که بین افراد مطرح می شود. گروهی می گویند این نوع رابطه منجر به بواسیر نمی شود, در مقابل عده ای می گویند که این رابطه یکی از دلایل مبتلا شدن به بواسیر است. ما به شما می گوییم که نظر گروه دوم درست تر است در صورت ادامه این رابطه شما به بواسیر مبتلا خواهید شد. یکی از دلایل ابتلا به بواسیر همین نوع رابطه است.

این نوع رابطه رگ های داخلی مقعد را نازک تر می کند و اینجاست که احتمال مبتلا شدن به بواسیر در شما قوی تر می شود. در داخل مقعد دو نوع اسفنکنر وجود دارد که باز و بسته شدن یکی از آنها کاملا از اختیار انسان خارج است ولی نوع دوم به اختیار انسان باز و بسته می شود. نوع دوم وظیفه کنترل دفع مدفوع را دارد.

در صورتی که نوع دوم اسفنکنرها بر اثر رابطه مقعدی بیش از اندازه باز و بسته شوند, ممکن است رگ های خونی این ناحیه دچار تورم و گشادی شوند, که این موضوع می تواند بواسیر یا هموروئید را به دنبال داشته باشد.

رابطه مقعدی و بواسیر

رابطه مقعدی با وجود بواسیر

حالا در صورتی که شما به بواسیر مبتلا شده باشید و بعد اقدام به این نوع رابطه کنید, باید منتظر باشید تا علایم بواسیر شما بیشتر شود. در این شرایط داشتن رابطه سخت از عقب می تواند باعث عفونی شدن آن ناحیه و با درد و التهاب بیشتر بواسیر همراه باشد.

همانطور که می دانید یکی از نشانه های بواسیر شدید خون در مدفوع است. این علامت هم در کسانی که بواسیر دارند و اقدام به رابطه از پشت می کنند هم مشاهده خواهد شد. پس در شرایطی که مبتلا به بواسیر هستید از این رابطه های خطرناک انجام ندهید و حداقل تا زمان بهبودی کامل بواسیر دست نگهدارید.

رابطه مقعدی می تواند باعث بسیاری از بیماری های نشیمنگاهی و عفونی از جمله بواسیر و شقاق باشد. با نادیده گرفتن علایم این بیماری ها و مداومت بر کار خود مطمئن باشید که درد و ناراحتی زیادتری را تجربه خواهید کرد. درد و نشانه های دیگری که شما را از کارهای روزمره می اندازد و قادر نخواهید بود هیچ کار مثبتی در روز انجام دهید و فقط با درد و اذیت های بیشتری سر و کله خواهید زد.

حس به هم خوردن و تهوع موقع خوردن, درد, سوزش همیشگی مقعد و بیرون آمدن مایع های لزج خونی در روی مدفوع از نشانه های بواسیر پیشرفته است. داشتن رابطه مقعدی در این زمان هم می توان آن علائم را شدیدتر کند.

رابطه مقعدی بعد از عمل بواسیر

حالا در صورتی که بواسیر خود را با روش هایی مانند لیزر بواسیر یا پزشکی درمان کردید و باز خواستید این نوع روابط را از سر بگیرید باید بدانید که احتمال بازگشت بواسیر در شما بیشتر خواهد شد. پس بهتر است از خیر این نوع روابط بگذرید و بیشتر به فکر سلامتی و بهداشت خودتان باشید. هر گونه رابطه ناسالمی می تواند تحریک پذیری نواحی نشیمنگاهی را زیاد کند و دوباره شاهد مبتلا شدن به بواسیر یا سایر بیماری های نشیمنگاهی باشید.

در ادامه به صورت خلاصه ضرر های داشتن رابطه مقعدی را برای شما بیان می کنیم. هر چه می توانید از این نوع رابطه ها اجتناب کنید و رابطه های سالم تر و بهداشتی تر را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.