علائم بواسیر در حالت کلی مواردی مشخص هستند اما فهمیدن درست این علائم کمی کار را سخت می کند. بواسیر همیشه با علائم همراه نیست و ممکن است بدون اینکه متوجه شوید به بواسیر مبتلا شوید. اما معمولا علائم بواسیر با موارد زیر شناخته می شود.

علائم بواسیر

چه زمانی باید با دکتر تماس بگیرید؟

حتی زمانی که هنوز درباره مبتلا شدن به بواسیر مطمئن نیستید و درباره علائم بواسیر شک دارید، باید با پزشک متخصص تماس بگیرید و درباره خونریزی رکتوم از وی بپرسید. خونریزی علاوه بر علامت بواسیر می تواند نشانه بیماری هایی مانند پولیپ روده بزرگ، بیماری کرون، دیورتیکولیت و سرطان کولورکتال باشد.

همچنین شکاف ها و شقاق مقعدی می تواند علت درد و خونریزی باشد. بنابراین بهتر است برای تشخیص درست و درمان مناسب هر چه زودتر با پزشک متخصص خود تماس بگیرید و از همه این موارد اطمینان حاصل کنید.

اگر بواسیر شما بسیار دردناک است، یا بعد از درمان هنوز احساس می کنید که دردتان کمتر نشده، باز بهتر است با پزشک خود در باره همه این موارد صحبت کنید. همچنین می توانید با سایت دکتر درد در نشانی drdard.ir مشورت کنید.

نشانه های بواسیر

نشانه های بواسیر

نشانه های بواسیر با توجه به نوع بواسیر شما متفاوت است ولی در حالت کلی، ممکن است با نشانه های زیر همراه باشد.

نشانه های بواسیر معمولا به ناحیه آسیب دیده بستگی دارد.

بواسیر داخلی در داخل رکتوم اتفاق می افتد و قابل دیدن و احساس کردن نیست و به ندرت باعث ناراحتی می شود. ولی عبور مدفوع از این ناحیه می تواند به این قسمت فشار بیاورد و ایجاد خارش کند. این فشار آوردن ها و خارش ها می تواند به سطح رکتوم آسیب بزند و باعث خونریزی آن محل شود.

گاهی اوقات، فشار آوردن می تواند باعث ایجاد یک بواسیر داخلی از طریق بازوی مقعدی شود که به آن هموروئید پیشانی یا پرولاپس می گویند و می تواند دردناک و تحریک کننده باشد.

بواسیر خارجی نیز در زیر پوست اطراف مقعد ایجاد می شود و موقع تحریک، این نوع بواسیر می تواند با خارش یا خونریزی همراه باشد.

بواسیر یا هموروئید ترومبوز نیز هنگامی ایجاد می شود که در بواسیر خارجی، خون به صورت لخته شده در بیاید است و لخته های خونی در اطراف مقعد سفت تر شوند که این لخته ها می تواند باعث درد شدید، تورم، التهاب و ایجاد یک توده سفت در نزدیکی مقعد شود که همه این ها نشانه های بواسیر خارجی و ترومبوز است.

علائم بواسیر داخلی چیست؟

علائم بواسیر داخلی چیست؟

علائم بواسیر داخلی چیست؟ با توجه به اینکه بواسیر شما در چه مرحله ای باشد علائم بواسیر داخلی نیز متفاوت خواهد بود. اگر بواسیر شما در مرحله ابتدایی خود است و فقط اندکی خارش و تورم را در ناحیه مورد نظرتان حس می کنید و رفته رفته ترشح های مدفوعی که گاهی با خونریزی همراه است تجربه می کنید، بدانید که بواسیر شما هنوز حادتر نشده و علائم بواسیر داخلی در شما آشکار شده است.

اما اگر بیماری شما پیشرفت کند و مقدار خونریزی زیادتر شود و اگر عمل بواسیر انجام نشود می تواند حتی باعث کم خونی مفرط شما و مرگ تان شود. بدانید که علائم بواسیر  داخلی شما از مرحله بواسیر داخلی گذشته و به مرحله بواسیر خارجی رسیده است. در این مرحله توده ای گوشتی از مقعدتان بیرون می زند که هر کاری کنید به داخل نمی رود و مجبورید با دست فشار دهید تا به داخل و محل اصلی اش برگردد.

علائم بواسیر بادی چیست؟

علائم بواسیر بادی چیست؟ بواسیر بادی یکی از بواسیرها است که خیلی شبیه قولنج است و گاهی تا پشت و حتی تا ستون فقرات تان بالا می رود و به نواحی اطراف مقعد و مقعدتان فشار زیادی وارد می کند. علاوه بر این از علائم بواسیر بادی می توان به شکم درد، نفخ و برخی مواقع اسهال خونی اشاره کرد.

همینطور بواسیر بادی در مواردی باعث سرایت به بقیه اندام های بدن مثل دست ها، مفصل ها، زانوها و پا می شود که موقع نسشتن و بلند شدن در زانوها و مفصل ها صدا می دهد. در ضمن یکی دیگر از علائم بواسیر بادی این است که کسانی که به آن مبتلا هستند به بی اختیاری مدفوع دچار می شوند و نمی توانند خودشان را کنترل کنند.

یک پاسخ

  1. سلام خسته نباشید .من تقریبا یک هفته میشه هه هنگام دسشویی میرم داخل مدفوعم خون میبینم وبعدشم خونریزی دارم و کم اطراف مقعد سوزش دارم .و نفخ شکمم زیاد شده .ممنون میشم کمکم کنین بین مشکلم چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.