عمل جراحی بواسیر

تصاویر عمل جراحی بواسیر

عمل جراحی بواسیر; راهی مطمئن و تمام کننده برای خلاص شدن از درد و ناراحتی بواسیر است. جراحی بواسیر می توان گفت آخرین و قطعی ترین راه برای درمان بواسیر است! در برخی افراد، دیگر روش های رعایت یک رژیم غذایی سالم و تغییر سبک زندگی و استفاده از داروهای بدون نسخه، برای درمان بواسیر کافی نیستند. بواسیر و هموروئید آنها به مرحله ای رسیده که دیگر با این روش ها التیام نمی یابد و برای درمان قطعی بواسیر نیاز به روش های پزشکی دارند که نیاز به محیط بیمارستانی و بیهوشی دارد.

روش های پزشکی زیادی برای کاهش و حذف بواسیر وجود دارند، مثلا می توان با استفاده از لیزر در مطب پزشک، بواسیر را درمان است. اگر چه این روش درمانی با آسیب و عوارض کمتری همراه است، اما بهترین راه برای درمان درازمدت بواسیر، استفاده از روش جراحی است. عمل جراحی بواسیر به ویژه در مواقعی که بواسیر بزرگ تر و دردناک تر شده و با خونریزی همراه است می تواند راهکار مطمئن و موثری باشد. عمل جراحی بواسیر چگونه است؟ همه چیز درباره هزینه جراحی بواسیر در بیمارستان های دولتی و خصوصی و همچنین عوارض و معایب جراحی بواسیر یا هموروئید به عنوان یک روش پزشکی

جراحی بواسیر چگونه است؟

عمل جراحی بواسیر در اکثر اوقات زمانبر است! در این مدت که برای جراحی بواسیر آماده می شوید نیاز است که رژیم غذایی فیبردار خودتان را ادامه دهید و تا می توانید جلوی یبوست خودتان را بگیرید.  برای اینکه عوارض جدیدی از بواسیر در شما ایجاد نشود، مراقبت های لازم را انجام دهید. برای اینکه از این مراقبت های مناسب قبل از عمل جراحی بواسیر؛ آگاه شوید با پزشک تان صحبت کنید و از وی بخواهید این مراقبت ها را برای شما توضیح دهد.

روش های جراحی بواسیر یا هموروئید

روش جراحی بواسیر با هموروئیدکتومی

یکی از روش های جراحی بواسیر، استفاده از هموروئیدکتومی است. در این روش، برجستگی های ایجاد شده در اطراف مقعد تکه تکه می شود و با کوچک کردن آنها، بواسیر درمان می شود. ممکن است برای این عمل جراحی بواسیر از بیهوشی موضعی فقط در ناحیه ای که مورد نیاز است، استفاده شود. البته بیهوشی موضعی در حالت های خفیف به کار می رود و در مواردی که وضعیت حادتر است نیاز به بیهوشی عمومی است که کل بدن به خواب می رود. معمولا روش هموروئیدکتومی به صورت سرپایی انجام می شود و معمولا در همان روز عمل می توانید به خانه بروید.

از آنجایی که عمل بر روی ناحیه بسیار حساس بدن انجام می شود، ممکن است نیاز به بخیه داشته باشید که بعد از عمل درد خفیفی را احساس خواهید کرد که با گذشت زمان بهبود پیدا می کند. دوره نقاهت و بهبودی در این روش تقریبا دو هفته طول می کشد. بعد از سه تا شش هفته بعد از عمل نیز به حالت عادی خودتان برمی گردید و کاملا بواسیر از بین می رود.

روش جراحی بواسیر پرولاپس و بواسیرها (PPH)

این روش که با نام هموروئیدکتومی استپلد نیز شناخته می شود، توسط یک دستگاه استپلر انجام می شود که پزشک با کمک این دستگاه می تواند انباشگی و جمع شدگی های هموروئیدها را درمان کند و خونرسانی به این ناحیه را کاملا قطع کند. با قطع خون رسانی به این ناحیه، بواسیرها از بین می روند و خودبه خود از ناحیه مقعد می افتند.

روشهای عمل جراحی بواسیر یا هموروئید
روشهای عمل جراحی بواسیر یا هموروئید

بعد از عمل جراحی بواسیر

بعد از عمل جراحی بواسیر ممکن است کمی درد را تجربه کنید. درد شایع ترین عارضه ای است که بسیاری از بیماران بعد از عمل جراحی بواسیر از آن شکایت می کنند، به ویژه هنگامی که بیمار در حال اجابت مزاج یا خالی کردن باد شکم است. شما برای از بین بردن و تسکین این دردها می توانید از داروهای ضددرد مانند استامینوفن، آسپیرین یا ایبوپروفن استفاده کنید، البته باید پزشک مصرف این داروها را تایید و تجویز کند. برای اینکه درباره داروهای مسکن و سایر راه های تسکین درد بعد از عمل جراحی بواسیر یا هموروئید اطلاعات بیشتری به دست آورید با ما در دکتر درد همراه باشید. ما در سایت drdard.ir کاملا در خدمت شما هستیم.

استفاده از حمام گرم نیز ممکن است به کاهش درد کمک کند. نرم کننده مدفوع نیز می تواند مدفوع را شل کند.

مزایای جراحی بواسیر

مزایای جراحی بواسیر با توجه به روش های مختلفی که برای جراحی بواسیر وجود دارد، سنجیده می شود. این روشهای جراحی هر کدام مزیت خاصی نسبت به دیگر روشها دارند. درمان بواسیر به روش هموروئیدکتومی استپلد می تواند هموروئید داخلی و خارجی و لخته ای را به صورت کامل درمان کند و تمامی عصب های بواسیر بیرون افتاده از مقعد را از کار بیندازد.

در واقع روش هموروئیدکتومی استپلد، حرکت بواسیر را به انتهای عصب ها منتقل می کند و از آنجا بواسیر را از بین می برد. این روش نسبت به روش هموروئیدکتومی سنتی درد کمتری دارد و آسیب کمتری نیز به ناحیه عمل شده می زند. در حالی که در حالت سنتی، بیمار مجبور است دردهای خفیفی را در طول بهبودی و بعد از عمل تحمل کند. یکی از مزایای جراحی بواسیر زمان بهبودی کم آن است. در این روش زمان نقاهت خیلی کمتر و سریع تر است و خونریزی و خارش کمتری را احساس می کنید و در حالت کلی عوارض کمتری دارد.

یکی از مزایای جراحی بواسیر زمان بهبودی کم آن است.
معایب و مزایای عمل جراحی بواسیر

معایب جراحی بواسیر

معایب جراحی بواسیر با نظارت پزشک قابل رفع هستند و جای نگرانی ندارند فقط باید بعد از جراحی تمامی موارد مشکوک را زیرنظر داشته باشید و آنها را به پزشک معالج خود گزارش دهید. روش درمانی جراحی بواسیر یک روش درمانی متداول و امن است. با این حال، هر جراحی دارای برخی عوارض و معایب است که در این مورد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

در صورتی که بعد از عمل بواسیر با موارد زیر روبه رو شدید هر چه زودتر با پزشک معالج خودتان تماس بگیرید تا اگر مربوط به معایب جراحی بواسیر باشد درمان اصلاحی مناسبی انجام شود.

هزینه های جراحی بواسیر

هزینه های جراحی بواسیر به عواملی متعددی بستگی دارد که هر یک از آنها در بالا و پایین رفتن هزینه های درمان نقش مهمی دارند. توجه داشته باشید که هر چه بواسیر شما پیشرفت کرده باشد هزینه درمان بواسیر نیز بیشتر خواهد شد. بهتر است در همان مراحل اولیه مبتلا شدن به بواسیر خودتان را به پزشک برسانید تا هزینه کمتری را متحمل شوید. هزینه های جراحی بواسیر با توجه به نظر و تشخیص پزشک از نوع بواسیر شما مشخص می شود.

جراحی بواسیر روش های مختلفی دارد که هر کدام از این روشها هزینه مخصوص به خودشان را دارند. دستمزد پزشک، روش عمل، نوع بواسیر و هزینه امکاناتی که برای عمل شما استفاده می شود می تواند تعیین کننده هزینه های عمل جراحی بواسیر شما باشد.

البته برخی از شرکت های بیمه عمل جراحی بواسیر را پوشش می دهند که این مورد منوط به قرارداد کلینیک یا بیمارستانی است که شما برای عمل تان انتخاب می کنید.
اگر کلینیک یا بیمارستان با یکی از این شرکت های بیمه قرارداد داشته باشد، پزشک بواسیر شما می تواند دستور دهد تا بیمه با توجه به میزان تعهدات خود مقداری از هزینه های عمل تان را پرداخت کند. اما اگر کلینیک یا بیمارستان قراردادی با بیمه نداشته باشد شما باید همه هزینه های عمل جراحی بواسیر را در آنجا بپردازید و بعدا هزینه عمل را از بیمه دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.